Prasy firmy Ledinek

Prasy firmy Ledinek

Mocne i innowacyjne rozwiązania dla produkcji elementów klejonych warstwowo.
Doskonałe i innowacyjne prasy do belek prostych, zakrzywionych, schodkowych i stropowych oraz do paneli jednowarstwowych lub klejonych poprzecznie. Rozwiązania zoptymalizowane pod kątem wydajności i na różnych poziomach automatyzacji, aż do w pełni zautomatyzowanej prasy do zakrzywionych belek.
Nasze prasy są zawsze nieco inne; ułatwiają pracę, ulepszają produkty i zwiększają możliwości produkcyjne.
Ledinek jest światowym liderem w zakresie kompletnych linii produkcyjnych CLT. Począwszy od wstępnego strugania i sortowania, aż po łączenie, struganie i cięcie gotowych elementów wraz z automatycznym układaniem i aplikacją kleju, ładowaniem i rozładowywaniem pras CLT trzeciej generacji.
W razie potrzeby dostarczamy również logistykę, maszyny do szlifowania wykańczającego oraz obrabiarki CNC aby tworzyć kompletne linie produkcyjne CLT.

Maszyny:

Rotopress

Rotopress jest najszybszym rozwiązaniem prasowania dla produkcji belek konstrukcyjnych. Prasa rotacyjna z 4 stanowiskami do prasowania została zaprojektowana specjalnie do stosowania kleju o bardzo krótkim czasie utwardzania i rzuciła wyzwanie dla postępu, który trwał przez całą dekadę. System szybkiego układania w stosy i zoptymalizowany proces klejenia, umożliwiają osiąganie najkrótszego czas cyklu.
Produkcja el. klejonych z maszyną Rotopress jest wysoce elastyczna. Maszyna może być stosowana do produkcji najmniejszych partii produkcyjnych, nawet do rozmiaru partii 1. Nawet stopniowane partie mogą być układane w stos bardzo szybko, optymalizując w ten sposób wykorzystanie i wydajność. Przy pełnym obciążeniu prasa może wytwarzać naprawdę duże ilości klejonych elementów konstrukcyjnych.


Maxipress


MAXIPRESS to doskonałe uzupełnienie Twojej solidnej linii do drewna budowlanego lub optymalne rozwiązanie do rozpoczęcia działalności związanej z drewnem klejonym.
Prasa do prasowania na zimno prostych el. konstrukcyjnych może być stosowana do produkcji belek DUO lub TRIO. Prasa posiada stopy dociskowe zamontowane nad przenośnikami z poprzecznym łańcuchem podawczym, wymaga niewielkiej przestrzeni i może być łatwo zintegrowana z zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi.
Model Maxipress jest zoptymalizowany pod kątem krótkiego czasu ładowania i utwardzania kleju, wysoce elastycznej produkcji oraz wysokiej wydajności przy pełnym obciążeniu.


X-Press


X-PRESS to wydajny i skuteczny system do produkcji drewna klejonego krzyżowo (CLT, XLam, …), dla którego możesz być pewny, że spełni i przewyższy wszystkie obecne i przyszłe kryteria procesu produkcyjnego. My w LEDINEK pracowaliśmy z pewnością i dokładnością, wykorzystaliśmy całą naszą wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć najlepszą linię prasującą CLT. Prasa CLT dla doskonałych paneli. Trzecia generacja pras CLT jest wynikiem innowacji, doświadczenia i poświęcenia dla jednego celu, być wiodącym dostawcą dla urządzeń produkcyjnych XLAM.
XPRESS to gwarancja dokładności, wysokiej wydajności i najwyższej jakości produktów. Prefabrykowane drewniane ściany, dachy, całe domy, wszystko jest możliwe. Zrób krok w przyszłość, odkryj na nowo drewniane konstrukcje.


Flexipress


FLEXIPRESS to uniwersalna, płaska prasa do klejenia na zimno z zmechanizowanym ustawianiem i hydraulicznym dociskiem, którą można łatwo dostosować się do zmieniających się wymagań w produkcji indywidualnej lub masowej.
Prasa może być używana do produkcji prostych belek wielowarstwowych w szerokim zakresie wymiarów. Podążając za wymaganym poziomem zautomatyzowania, prasę można ładować za pomocą dźwigu lub automatycznych manipulatorów.
Wiele poziomów warstw schodkowych można załadować w jednej partii, idealnie dostosowując się do danych wymagań, w celu zapewnienia wszechstronności produktów lub dużej wydajności. Stopy dociskowe są pozycjonowane z wykorzystaniem napędu silnikowego, a faktyczne prasowanie odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych o krótkim skoku, zapewniających krótkie czasy zamykania i dużą siłę nacisku.


Hyperpress

HYPERPRESS to najbardziej zaawansowana maszyna do produkcji wielkoformatowych zakrzywionych laminowanych elementów konstrukcyjnych. Sprytnie zaprojektowane rozwiązania konstrukcyjne i procesowe umożliwiają najłatwiejszą i najszybszą obsługę.
Ta prasa, choć podobna, różni się od wszelkich innych pras do klejenia zakrzywionych el. konstrukcyjnych. Nadaje się do wąskich, szerokich, spłaszczonych lub schodkowych laminowanych belek. Od samego początku żaden inny produkt nie mógł zaoferować wszystkich tych zalet. Praca z prasą jest łatwa, dzięki automatycznemu ustawianiu kolumn, które są zaciskane pod właściwym kątem, zamontowanych na prowadnicach napinaczach, automatycznemu mostowi prasowania i przede wszystkim wyjątkowej superszybkiej śrubie blokowania/ odblokowania.


Polypress


W pełni zautomatyzowana prasa do produkcji zakrzywionych belek laminowanych. POLYPRESS jest przeznaczony do pracy w partiach wielkości 1 – od rysunku po prasę, bez konieczności ręcznych regulacji. Po raz pierwszy pojedyncza zakrzywiona belka może być wytwarzana w wydajny i szybki sposób, co stanowi doskonałą możliwość niedrogiej realizacji najbardziej złożonych konstrukcji drewnianych.
Automatyczna produkcja pojedynczych zakrzywionych belek laminowanych jest możliwa dzięki całkowicie automatycznemu ustawianiu. Stopy dociskowe są pozycjonowane napędem silnikowym, docisk odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych o krótkim skoku. Cała prasa może być nadzorowana przez jednego operatora. Najwyższy poziom automatyzacji wspomaga zastosowanie kleju o krótkim czasie utwardzania.


Prasy wysokiej częstotliwości HF-Press


Wysokowydajna gorąca prasa do prostego klejenia. Niewiele pras może przewyższyć wydajność tej dobrze zaprojektowanej prasy HF-PRESS. Model ten jest szczególnie przeznaczony do produkcji standardowych elementów w dużych ilościach.
Sztywna mocna rama ze specjalnie wyprodukowanych, bardzo grubych, stalowych belek dwuteowych stanowi główną strukturę tej bardzo ciężkiej prasy. Moc wysokiej częstotliwości produkowana jest w nowoczesnej triodzie, dostrojonej specjalnie do zastosowania na drewnianych elementach. Nacisk i górna siła są przykładane przez silny zespół hydrauliczny i hydrauliczne siłowniki, odporne na wysokie częstotliwości. Blokowanie belek dociskowych do jednostek hydraulicznych odbywa się za pomocą specjalnego zacisku, co eliminuje potrzebę ręcznego blokowania belek. Prasa wysokiej częstotliwości stanowi najbardziej opłacalne rozwiązanie przy masowej produkcji z własnym źródłem zasilania.