Wielopiły Paul do rozkroju płyt

Wielopiły Paul do rozkroju płyt

Dostarczamy maszyny do rozkroju wszelkiego rodzaju płyt: płyta wiórowa powlekana papierem, płyta wiórowa fornirowana, OSB, LVL, MDF, Glulam, płyta pilśniowa, materiały podłogowe z laminatu, drewno laminowane, sklejka, pokryta papierem, wielowarstwowe lite drewno, wielowarstwowy korek, lekkie panele meblowe, tektura falista, sztywna pianka powlekana włóknem szklanym, sztywna pianka pokryta aluminium, PVC, Polimer, GFRP, CFRP, cement włóknisty, płyty budowlane z wełny drzewnej, wełna mineralna itp.

Ponieważ zakres zastosowań jest zróżnicowany i bardzo indywidualny, oferujemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju zlecenia. Nasz asortyment obejmuje nie tylko samodzielne maszyny, ale również kompletne rozwiązania z pełnym procesem przetwarzania, zapewniające wysoki stopień automatyzacji. Poniżej przedstawiamy zakres maszyn z przeznaczeniem do rozkroju płyt.

Wielopiły serii M34

Niezwykle duże szerokości wejść maszyn z serii PAUL M34 – od 800 do 3000 mm,  spełniają szeroką gamę zastosowań.
Maszyny te są przeznaczone do stosowania we wszystkich dziedzinach przemysłu: w tartakach i w przemyśle meblarskim, do produkcji parkietu i laminowanych podłóg, palet, form betonowych, frontów kuchennych, płyt klejonych, płyt cementowo-wiórowych, listew profilowanych , okładziny drzwi, w fabrykach opakowań, okien, łóżek i trumien, w przemyśle tworzyw sztucznych i tektury oraz w wielu innych obszarach zastosowań.


Wielopiły serii K34G


Ta seria modeli jest niezwykle wszechstronna. Maszyny charakteryzują się w szczególności uniwersalnym zakresem zastosowania:

  • Rozkrój płyt o szerokości do 2900 mm
  • Profilowanie wszystkich rodzajów płyt
  • Szerokość wejścia od 800 do 3000 mm
  • Rowkowanie po jednej stronie od góry lub od dołu

Seria modeli umożliwiająca obróbkę szerokiego zakresu typów materiałów, w tym płyt wiórowych, MDF, twardych włókien i sklejki, tworzyw sztucznych, korka, tektury, laminatów i płyt OSB.


Wielopiła K34VARIO

Cięcie lub rozdrabnianie od dołu przeciwbieżnie do posuwu jest podstawową zasadą konstrukcji naszych wielopił. Ta zasada została również przyjęta w K34VARIO. Niezależne głowice piły są indywidualnie pozycjonowane za pomocą sterowania CNC. Rozdrabniacze umieszczone przed piłami oraz przed asortymentem do pozycjonowania głowic narzędziowych w miejsce parkowania znajdującym się poza obszarem cięcia gwarantują maksymalną elastyczność pod względem szerokości i liczby listew z rozkroju.


Wielopiła profilująca K34G-OUR do listew łóżkowych

Ten model został opracowany specjalnie do rozkroju i profilowania listew krzywoliniowych. Panele są zgrane i wyprofilowane w jednym przejściu. Pozwala to zaoszczędzić wiele etapów pracy i pozwala uzyskać znaczny wzrost wydajności, maksymalizując zyski. Dzięki zakrzywionemu rozmieszczeniu rolek podających K34G-OUR nadaje się do obróbki zakrzywionych paneli o promieniu zgięcia wynoszącym ok. 3-9 m do listew łóżkowych. Maszyna posiada górny i dolny wał pił obracający się przeciwbieżnie względem posuwu. Obydwa wały są przeznaczone do użycia ze specjalnymi narzędziami profilującymi.


Wielopiła K34GB z taśmowym systemem posuwu

Zamiast rolek podających w modelu K34GB zastosowano taśmę podawczą, która oferuje szerszy zakres zastosowań. Technologia ta zapewnia nie tylko stabilne podparcie w obszarze pił, ale także pozwala na obróbkę paneli z poprzecznymi przerwami powierzchniowymi, jak również paneli z różnych materiałów o strukturalnych powierzchniach do rozkroju , praktycznie pozbawionych zabrudzeń oraz do najbardziej rygorystycznego standardu precyzji.
Szerokości robocze tych maszyn wynoszą od 690 do 1390 mm. Nadają się do rozkroju i profilowania wielu materiałów, od miękkiej wełny mineralnej po twarde materiały, takie jak CFRP lub cement włóknisty. 


Wielopiły dla płyt o grubości do 150mm

Wysokowydajne wielopiły PAUL SK są specjalnie zaprojektowane do rozkroju płyt (OSB, OSL, LVL i płyty wiórowej) o grubości do 150 mm. Maszyny są dostępne w szerokościach wejść 900-2200 mm (szersze modele na zapytanie) i mogą być wyposażone tylko w dolny lub górny oraz dolny wał pił.


Automatyczne systemy podawania

Wielopiły PAUL idealnie nadają się do wbudowania w linie do przelotowego formatowania płyt. Mogą być używane do operacji rozkroju wzdłużnego i poprzecznego. Dostępne systemy podawania obejmują proste rozwiązania z wykorzystaniem pochyłego przenośnika rolkowego z ogrodzeniem do w pełni zautomatyzowanego, wysoce wydajnego stanowiska ustawiania, w którym każdy element do obróbki jest ustawiany za pomocą kamer i przetwarzania obrazu.

Przykładowe instalacje: