Wielopiły Paul do drewna litego

Wielopiły Paul do drewna litego

Dostarczamy maszyny do rozkroju wszystkich rodzajów litego drewna. Zakres zastosowań jest zróżnicowany: producenci mebli, producenci parkietu, palet i szalunków, mebli kuchennych i opakowań jak i okien oraz trumien są naszymi dobrymi Klientami. Ponieważ zakres zastosowań jest zróżnicowany, a także bardzo indywidualny, oferujemy odpowiednie rozwiązania, które zaspokoją każdą możliwą potrzebę.

Wielopiła K34V/1000

Pakiet zasilający zaprojektowany z myślą o najbardziej rygorystycznych wymaganiach produkcyjnych. Ta maszyna to piła tarczowa z ruchomymi tulejami, zaprojektowana do rozkroju twardego i miękkiego drewna o szerokości do 940 mm. Łączy w sobie podstawowe cechy klasycznej wielopiły oraz obrzynarki w jednej maszynie: Obróbka krawędzi z wysoką jakością dzięki precyzyjnemu systemowi podawania, zastosowanie ruchomych tulei dla bezproblemowej i szybkiej zmiany wymiarów produkcyjnych. Ta wielopiła zapewnia najwyższą wydajność i elastyczność produkcyjną.


Kompaktowa wielopiła CGL

CGL nadaje się szczególnie do selektywnego rozkroju i obrzynania litego drewna oraz do produkcji najwyższej jakości krawędzi obrabianych elementów. Zalety maszyn CGL:

 • Prosta wymiana narzędzia dzięki łatwo dostępnemu wałowi pił
 • Całkowicie zamknięta konstrukcja z zintegrowanymi kanałami trocin i dźwiękochłonnej obudowie
 • Niezwykle solidna konstrukcja zapewnia moc napędu do 90 kW (125 KM)
 • Zwarta konstrukcja
 • Cztery dolne rolki podające i cztery górne rolki zarówno przed, jak i za wałem pił, gwarantują dokładne prowadzenie drewna
 • Szybkie pozycjonowanie do czterech ruchomych tulei i dwóch klinów rozdzielających

Wielopiła serii Q

Maszyny serii Q wyposażone są w układ łoża łańcuchowego i systemu podawania rolkowego, łącząc zalety walców podających (bardzo mocne, nie wymagające konserwacji, opłacalne, doskonałe usuwanie wiórów) i łoże łańcuchowe (bardzo dokładne prowadzenie obrabianego przedmiotu). Łoże łańcuchowe przejmuje prowadzenie przedmiotu obrabianego, zapewniając optymalne wyrównanie z linią bazową. Rolki podające zapewniają optymalny transport obrabianego elementu. Dzięki tej innowacyjnej koncepcji podawania, maszyny z serii Q osiągają najwyższą jakość, zapewniając perfekcyjne cięcie w linii klejenia. Seria Q:

 • 4 niezależnie poruszające się piły
 • Moc silnika maks. 90 kW
 • Szerokość wejścia 750 mm
 • Max. wysokość cięcia 100 mm
 • Min. długość drewna 500 mm
 • Do drewna twardego i miękkiego

Seria maszyn K34G

Seria modeli K34G jest niezwykle różnorodna. Maszyny wyróżniają się przede wszystkim dużą wszechstronnością. Idealnie nadają się do rozkroju, rowkowania, obrzynania po obu stronach, rozkroju mokrych desek i cięcia kompletnych pakietów fornirów. Niezwykle szeroki wlot do 3000 mm spełnia szeroki zakres zastosowań. Różne modele są dostarczane z jednym lub dwoma wałami, ustawionymi opcjonalnie góra lub dół.


Wielopiła K34-O

Rozkrój i obrzynanie litego drewna, w szczególności suchych, krótkich desek z drewna liściastego. Maszyny wyposażone są w pionowo regulowany wał pił. Narzędzia mogą być rozmieszczone w praktycznie dowolnych odstępach bezpośrednio na wale za pomocą pierścieni dystansowych.
Model K34-O jest dostępny z wałem tnącym obracającym się przeciwnie do kierunku posuwu lub opcjonalnie z posuwem w wersji współbieżnej do pił. Elementy są dokładnie prowadzone przez antypoślizgowe górne i dolne rolki podające. Napęd rolek podających jest przenoszony poprzez wały kardana dla zapewnienia odpowiedniej mocy i długiej żywotności maszyny.


Automatyczne systemy podawania

Celem systemu podawczego jest osiągnięcie optymalnej wydajności związanej z najlepszym wykorzystaniem materiału i maksymalizacją zysków. W połączeniu z różnymi wielopiłami dostarczanymi przez PAUL, możliwe jest opracowanie rozwiązania dla każdego możliwego zastosowania.
Nasze systemy podawania idealnie nadają się do płyt o kwadratowych krawędziach i obłych brzegach oraz są dostępne w szerokiej gamie konfiguracji sprzętu w zależności od wymagań. W pełni automatyczne systemy podawania ze skanerem zapewniają optyczne wykrywanie defektów, takich jak sęki, pęknięcia i inne typowe wady występujące w drewnie oraz automatycznie określają optymalną kombinację ustawień. Systemy magazynowania i transportu dbają o bezproblemowe podawanie i minimalne odstępy między podawanymi do maszyn elementami.