Suszarnie i technologie suszenia drewna firmy Incomac

Suszarnie i technologie suszenia drewna firmy Incomac

USŁUGI DLA KLIENTÓW NA KAŻDYM ETAPIE ICH DROGI DO SUKCESU

Rodzina Incomac składa się z wysoko wyszkolonego i wykwalifikowanego zespołu, który codziennie kontaktuje się i rozmawia z Klientami na całym Świecie.
Nasi technicy specjalizują się zarówno w dziedzinie klimatyzacji jak i obróbki cieplnej, umożliwiając profesjonalne rozwiązywanie wszelkich problemów, które mogą pojawić się podczas procesu suszenia.
Nasz dział sprzedaży jest zawsze pod ręką, aby pomóc Klientom, tworząc oparte na zaufaniu relacje, które z czasem się konsolidują. Sprzedaż naszych produktów jest wspierana przez przedstawicieli handlowych i wyspecjalizowanych dealerów w branży, zarówno we Włoszech, jak i za granicą.
Nasz warsztat to laboratorium, w którym kunszt i elektronika łączą się, tworząc trwałe i wysoce technologiczne systemy. Każde urządzenie jest wykonane w pełnej zgodności z przepisami bezpieczeństwa.

Nasze suszarnie nadają się do obróbki każdego rodzaju drewna.
Na dowolnej szerokości geograficznej drewno jest cięte, transportowane i przekształcane. Suszarnie Incomac mają wszystkie wymagania strukturalne i operacyjne, aby sprostać niekorzystnym temperaturom i warunkom środowiskowym. Każda standardowa suszarnia firmy Incomac została przebadana pod kątem obciążenia śniegiem 120 kg / m3 i jeśli wymaga tego Klient, nawet do 250 kg / m3, jest także odporna na prędkość wiatru do 100 km / h. Zwiększamy również system izolacji termicznej na Kraje o bardzo zimnym klimacie.
Systemy suszenia Incomac są wynikiem ciągłego rozwoju, który odzwierciedla zastosowania, doświadczenie i kompetencje INCOMAC w zakresie rozwiązywania problemów związanych z suszeniem drewna.

Oferowane przez nas modele różnią się w zależności od systemu grzewczego i wszystkie są projektowane i wdrażane przez nasz zespół w celu spełnienia wymagań naszych Klientów, zarówno we Włoszech, jak i na całym Świecie. Wszystkie produkty są dostępne w różnych rozmiarach, z opcją załadunku od przodu i załadunku tunelem. Wszystkie są również dostępne w wersji PAL, specjalnie do suszenia i obróbki palet.

Przykładowe systemy suszenia firmy Incomac:

– Konwencjonalne suszarnie ICD
Suszarnie do drewna ICD zasilane są płynem termicznym: gorącą wodą, przegrzaną wodą, olejem diatermicznym lub parą. Ogrzewanie zapewniają wymienniki ciepła z bimetalowymi żebrowanymi rurami . Ten model jest zalecany dla Klientów z dostępną instalacją centralnego ogrzewania. Dzięki kilku modyfikacjom technicznym suszarnie te mogą również pracować w wysokich temperaturach (do 110 ° C).

Charakterystyka:
– Ogrzewanie za pomocą wymienników ciepła
– Komora z odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną
– Regulowana wentylacja z przetwornicą częstotliwości
– Czujniki MC przewodowe lub bezprzewodowe

– Kondensacyjne suszarnie MAC
Suszarnie do drewna MAC to system kondensacyjny z pompą ciepła, umożliwiający pełne wykorzystanie systemu maszyny. Pompa ciepła pozwala na znaczną oszczędność energii: przy ogrzewaniu elektrycznym 1 kW energii wytwarza 860 Kcal, podczas gdy przy 1 kW pompa ciepła wytwarza między 2000 a 4000 Kcal / h.
W modelu MAC potencjał pompy ciepła jest w pełni wykorzystywany: wytworzone zimno jest wykorzystywane do kondensacji i wydalania wilgoci, która odparowuje z drewna. Z kolei ciepło jest wykorzystywane do podgrzewania drewna i przyspieszenia odparowywania zawartej w nim wody.

Charakterystyka:
– Wykorzystanie energii elektrycznej
– Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła (sprężarka)
– Wykorzystanie niezanieczyszczającego gazu
– Czujniki MC z przewodami lub bezprzewodowo

– Komory do suszenia i obróbki cieplnej palet
Rozporządzenie FAO ISPM 15 stanowi, że palety i opakowania muszą być sterylizowane. Incomac projektuje i produkuje systemy do obowiązkowej obróbki cieplnej i / lub suszenia.
Komory te są takie same jak systemy suszenia, we wszystkich różnych wersjach, ale z elektroniką i oprogramowaniem, które umożliwiają uruchomienie, certyfikację i rejestrację obróbki cieplnej w 56 ° C. (FAO ISPM 15)
Zgodnie z zasadami i wytycznymi określonymi przez Unię Europejską jedyną metodologią obróbki uznaną od 2010 roku jest obróbka cieplna „HT”. Obróbka ta jest przeprowadzana w komorze suszarniczej i przewiduje podniesienie temperatury w rdzeniu drewna do co najmniej 56 ° C przez co najmniej 30 minut (zwana metodą bezpośrednią).
W niektórych zastosowaniach wymagane jest traktowanie materiału w wysokiej temperaturze w celu zmniejszenia możliwej obecności niepożądanych mikroorganizmów.

Charakterystyka:
– System grzewczy o odpowiedniej wielkości w celu przyspieszenia czasów obróbki
– Gumowy deflektor EPDM między przestrzenią dachową a ostatnim, górnym rzędem palet
– Wentylacja zapewniająca równomierny przepływ gorącego powietrza
– System elektroniczny odpowiedni do certyfikacji

Link do strony producenta: https://www.incomac.com/en/systems/