KTCC Element series

KTCC Element series

Standardowe linie do łączenia na długość KTCC Element series

Łączenie na długość pozwala uzyskać długie deski z surowca krótkiego lub niskiej jakości. Tak ważną rolę w przemyśle drzewnym odgrywają więc przeznaczone do niego linie. W naszej ofercie znalazły się solidne maszyny znanej tajwańskiej marki KTCC, które wyróżniają się wysoką wydajnością pracy.

KTCC Element Series to wyjątkowa grupa linii do łączenia drewna na długość. System umożliwia konfigurację maszyny w zależności od potrzeb: można wybrać rozwiązania od manualnych, przez częściowo zautomatyzowane, po w pełni automatyczne. Najprostszym wariantem jest oczywiście wersja manualna, która została wyposażona w jedną jednostkę obróbczą oraz prasę. Klient ma do dyspozycji również bardziej rozbudowane warianty, które zostają wzbogacone o dodatkowe elementy automatyzacji. Dzięki temu, im bardziej rozbudowana wersja linii do łączenia drewna wzdłuż, tym mniejsza staje się liczba operatorów wymaganych do jej obsługi. W przypadku maszyny manualnej, są to 4 osoby, ale automatyzacja pozwala zredukować liczbę pracowników o połowę.

Warto też wspomnieć, że linie Element Series mogą profilować końce elementu drewnianego zarówno w poziomie, jak i pionie. Maksymalna długość łączonych elementów wynosi 3000 lub 5200 mm, w zależności od modelu. Producent oferuje jednak również możliwość zwiększenia tego parametru nawet do 5800 lub 6200 mm. Ważnym parametrem jest również maksymalna wydajność. Dla wariantu półautomatycznego wynosi od 2 do 4 cykli na minutę, a w przypadku linii automatycznej – od 4 do 6 cykli na minutę.

1st Element – półautomatyczne linie do łączenia na długość

2nd Element – automatyczne linie do łączenia na długość

3rd Element – automatyczne linie do łączenia na długość ze stołem dla wstępnego łączenia

4th Element – w pełni automatyczne linie do łączenia na długość

 

SPECYFIKACJA:

Długość robocza: 150~800 mm

Szerokość robocza: 30~150 mm

Grubość robocza: 18~65 mm

Szerokość stołu: 610 mm

Typ systemu podawania kleju: wtryskowy aplikator kleju

Długość stołu wstępnego łączenia: 3000 mm (6000 mm)

Długość prasy: 5000 mm (6200 mm)