Rębaki Untha, seria RS

Rębaki Untha, seria RS

Rozdrabniacze 4-wałowe firmy Untha, seria RS

Jest to uniwersalny rozdrabniacz wyposażony w opatentowany, 4-wałowy system rozdrabniania. Materiał pobierany jest z dużą siłą, za pomocą czterech wałów wyposażonych w narzędzia tnące, do komory rozdrabniającej. Cykl ten odbywa się w jednym przejściu. Materiał, którego frakcja nie jest na tyle mała, aby mógł wyjść przez sito, zostanie zabrany z głównego obszaru tnącego i wprowadzony jeszcze raz. Dodatkowe rozdrobnienie występuje podczas przesuwania się materiału z wałów głównych do wałów bocznych.

Maszyna ta jest idealnie przystosowana do rozdrabniania długich elementów różnego rodzaju odpadów. Urządzenie zapewnia szybkie i efektywne rozdrobnienie materiału przy dopuszczalnym poziomie hałasu, nie zajmując przy tym wiele miejsca w zakładzie.

Link do strony producenta: http://www.untha.pl

Dane techniczne modeli RS30 oraz RS40

Rębak 4-wałowy RS30/40

Rębaki do drewna RS30 i RS40 sprawdzają się zarówno, jako samodzielne maszyny, jak i część linii produkcyjnej. Czterowałowy układ tnący pozwala wydajnie rozdrabniać różne rodzaje materiałów: drewno lite, korę, mokre drewno, kartony, a nawet odpady drewniane z metalowymi elementami. Rębak wyróżniają też niskie koszty eksploatacji: wyróżnia się wysoką wydajnością przy minimalnych wydatkach na konserwację. 

Modele RS30 i RS40 powstały z myślą o obróbce drewna na skalę przemysłową. Charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością. Wynika to między innymi z solidnej, żeliwnej konstrukcji oraz mechanizmu tnącego dostosowanego do dużych obciążeń. Odporność na zanieczyszczenia obniża koszty konserwacji rozdrabniaczy. Rębaki posiadają również automatycznego wciągania materiału, dzięki czemu nie muszą być wyposażone w hydrauliczny docisk. Taka konstrukcja dodatkowo zmniejsza niezbędne nakłady na konserwację. Rębaki do drewna z linii RS mogą też pracować z dodatkowym wyposażeniem, takim jak: magnesy rurowe, przenośniki ślimakowe, taśmowe, leje zsypowe czy ramy maszynowe.