Prasy firmy Kallesoe

Prasy firmy Kallesoe

Projektowanie i produkcja wysokiej jakości maszyn i urządzeń dla klientów na całym świecie – od ponad 45 lat Kallesoe Machinery jest w stanie zaoferować dokładnie przetestowane rozwiązania, które spełniają Twoje potrzeby i wymagania. Dla każdego projektu wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie, aby móc zapewnić optymalną wydajność. Prasa Kallesoe to najwyższy standard i precyzja.

Maszyny do produkcji CLT

CLT (drewno krzyżowane warstwowo) składa się z wielowarstwowych laminowanych lameli. CLT może tworzyć konstrukcje o długości do 20 metrów (ściany, sufity i inne) lub elementami sekcyjnymi łączonymi w kompletne segmenty. Maszyny do CLT pozwalają pozyskiwać elementy konstrukcyjne, które są ekologiczne, szczelne oraz wyróżniają się wysoką ognioodpornością.

Prasa Kallesoe do produkcji CLT:

Prasa olejowa firmy Kallesoe Machinery może wytwarzać jednowarstwowe, poprzecznie laminowane 3-warstwowe i wielowarstwowe panele z litego drewna do stosowania w wyposażeniu wnętrz, meblarstwie i konstrukcjach drewnianych. Przykładowa linia produkcyjna: 1) Stoły do układania elementów, 2) Prasa do klejenia, 3) Stacja naprawcza. Wydajność 600-1500 m2 na zmianę (7,5 godziny).


Linie do produkcji glulamu (BSH)

Glulam (drewno klejone warstwowo) to belki konstrukcyjne składające się ze sklejonych litych lameli. Belki są stosowane głównie w konstrukcjach, gdzie wymagany jest długi odstęp między elementami przenoszącymi obciążenie (ściany, słupy). Maszyny do BSH pozwalają pozyskiwać drewno o wysokiej wytrzymałości, często niewymagające impregnacji chemicznej. Dzięki takim parametrom, drewno może zastępować nawet stal. Maszyny do BSH pozwalają produkować elementy znacznie wytrzymalsze i tańsze od drewna litego. Powstające belki nie mają widocznych pęknięć i innych niedoskonałości, co przekłada się nie tylko na trwałość, ale też estetykę. Maszyny do produkcji BSH są powszechnie wykorzystywane w zakładach z branży meblarskiej i budowlanej, gdzie liczy się pozyskanie ekologicznego i odpornego na obciążenia produktu.

Prasy Kallesoe do produkcji glulamu:
– Linia do klejenia LHF
Wysokowydajny system firmy Kallesoe do produkcji glulamu jest szczególnie wydajną linią produkcyjną zdolną do pracy z bardzo krótkim czasem klejenia dla najwyższej wydajności. Ta linia produkcyjna oferuje najbardziej wydajny i niezawodny system wysokich częstotliwości na dzisiejszym rynku, idealny do produkcji belek klejonych o długości do 27 metrów. Przykładowa linia produkcyjna: 1) Stoły do układania elementów, 2) Stół wejściowy prasy i prasa LHF, 3) Stół wyjściowy. Wydajność 60-180 m3 na zmianę (7,5 godziny).

– Prasa Vario do elastycznej produkcji kantówki klejonej
Vario Press to prasa do klejenia dla Klientów o specyficznych wymaganiach zamówieniowych – elastyczność jest słowem kluczowym. Zalety prasy Vario: – szybkie i łatwe ustawianie szerokości roboczej dla pojedynczych elementów (od 240mm), oraz partii el. (do max. 1280mm), – klejenie różnych długości w tym samym cyklu klejenia, – możliwość półautomatycznego ustawiania wysokości produkcyjnej.

– Prasa Combi dla kantówki klejonej i CLT, idealnie zaprojektowana dla Twoich potrzeb i wymagań.
Wydajna linia produkcyjna z suszeniem kleju z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości, dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi układania umożliwia produkcję dwóch różnych typów produktów w jednym i tym samym systemie; glulam i CLT. Wydajność dla kantówki klejonej 60-180 m3 na zmianę (7,5 godziny), dla CLT 30-50 m3 na zmianę (7,5 godziny).


Maszyny do produkcji płyt klejonych z drewna litego

Płyty/panele z litego drewna to płyty laminowane składające się z lameli klejonych krawędziowo. Płyty są wykorzystywane prawie wszędzie  w przemyśle meblarskim.

Prasy Kallesoe do produkcji płyty klejonej:
– Wysokowydajna prasa serii Q
Q-press jest niezwykle szybką prasą wysokiej częstotliwości (częstotliwość radiowa) do produkcji płyt.
Ze względu na bardzo szybki czas przetwarzania i efektywne wykorzystanie energii wysokiej częstotliwości, wydajność jest wysoka, a możliwość optymalizacji znaczna. Kiedy płyta opuszcza prasę, jest w pełni utwardzona i gotowa do dalszego przetwarzania.
Linia Q-press może składać się z systemów nakładania kleju i układania elementów, prasy oraz piły, ale może być również dostosowana do specjalnych potrzeb Klienta. Wydajność 20-60 m3 (1000-3000 m2) na zmianę (7,5 godziny).

– Prasa serii B do klejenia długich i grubych płyt
Prasa wysokiej częstotliwości szybko i skutecznie utwardza ​​klej, zapewniając wysoką wydajność. Jednocześnie wysokie ciśnienie prasowania w prasie powoduje bardzo wysoką i jednolitą jakość produkowanych płyt. Metoda wysokiej częstotliwości oznacza, że ​​płyta jest całkowicie utwardzona i gotowa do dalszego przetwarzania po opuszczeniu prasy. Wydajność 800-2000 m2 na zmianę (7,5 godziny).

– Prasa do klejenia na gorąco
Ekonomicznie opłacalna linia produkcyjna idealna do produkcji laminowanych płyt i paneli.
Linia pras do gorącej wody lub gorącego oleju, typ LV firmy Kallesoe Machinery, jest wydajną instalacją do produkcji płyt laminowanych, takich jak płyty meblowe, panele z litego drewna, płyty gablotowe i blaty z litego drewna. Linia zazwyczaj obejmuje aplikator kleju z systemem układania lamel oraz stołem podawczym, prasę i transporter wyjściowy. Wydajność 5 – 40 m3 (250-2000 m2) na zmianę (7,5 godziny).


Prasy do klejenia konstrukcji ramowych

Firma Kallesoe oferuje różnego rodzaju prasy do klejenia konstrukcji ramowych o konfiguracji dopasowanej do potrzeb swoich Klientów. Od bardziej skomplikowanych pras pracujących na silnikach servo po skromniejsze modele serii R.

Prasy wysokiej częstotliwości do drewna

W naszej ofercie dostępna jest również prasa w. cz., która pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość produktu końcowego. Wykorzystuje mechanizm nagrzewania o wysokiej częstotliwości, przez co działa na zasadzie ogrzewania dielektrycznego. Pozwala to osiągnąć równomierną temperaturę kleju, dzięki czemu prasy wysokiej częstotliwości do drewna zapewniają wyjątkowo solidne, stabilne połączenia. Wiązanie kleju jest przyspieszone, co pozwala skrócić czas procesu nawet o ⅔.