Prasy firmy Kallesoe

Prasy firmy Kallesoe

Projektowanie i produkcja wysokiej jakości maszyn i urządzeń dla klientów na całym świecie – od ponad 45 lat Kallesoe Machinery jest w stanie zaoferować dokładnie przetestowane rozwiązania, które spełniają Twoje potrzeby i wymagania. Dla każdego projektu wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie, aby móc zapewnić optymalną wydajność. Prasa Kallesoe to najwyższy standard i precyzja.

  • CLT

CLT (drewno krzyżowane warstwowo) składa się z wielowarstwowych laminowanych lameli. CLT może tworzyć konstrukcje o długości do 20 metrów (ściany, sufity i inne) lub elementami sekcyjnymi łączonymi w kompletne segmenty.

Prasa Kallesoe do produkcji CLT:

Prasa olejowa firmy Kallesoe Machinery może wytwarzać jednowarstwowe, poprzecznie laminowane 3-warstwowe i wielowarstwowe panele z litego drewna do stosowania w wyposażeniu wnętrz, meblarstwie i konstrukcjach drewnianych. Przykładowa linia produkcyjna: 1) Stoły układania elementów, 2) Prasa do klejenia, 3) Stacja naprawcza. Wydajność 600-1500 m2 na zmianę (7,5 godziny).


  • Glulam

Glulam (drewno klejone warstwowo) to belki konstrukcyjne składające się z sklejonych litych lamel. Belki są stosowane głównie w konstrukcjach, gdzie wymagany jest długi odstęp między elementami przenoszącymi obciążenie (ściany, słupy).

Prasy Kallesoe do produkcji Glulam:
– Linia do klejenia LHF
Wysokowydajny system firmy Kallesoe do produkcji glulamu jest szczególnie wydajną linią produkcyjną zdolną do pracy z bardzo krótkim czasem klejenia dla najwyższej wydajności. Ta linia produkcyjna oferuje najbardziej wydajny i niezawodny system wysokich częstotliwości na dzisiejszym rynku, idealny do produkcji belek klejonych o długości do 27 metrów. Przykładowa linia produkcyjna: 1) Stoły układania elementów, 2) Stół wejściowy prasy i prasa LHF, 3) Stół wyjściowy. Wydajność 60-180 m3 na zmianę (7,5 godziny).

– Prasa Vario do elastycznej produkcji kantówki klejonej
Vario Press to prasa do klejenia dla Klientów o specyficznych wymaganiach zamówieniowych – elastyczność jest słowem kluczowym. Zalety prasy Vario: – szybkie i łatwe ustawianie szerokości roboczej dla pojedynczych elementów (od 240mm), oraz partii el. (do max. 1280mm), – klejenie różnych długości w tym samym cyklu klejenia, – możliwość półautomatycznego ustawiania wysokości produkcyjnej.

– Prasa Combi dla kantówki klejonej i CLT, idealnie zaprojektowana dla Twoich potrzeb i wymagań.
Wydajna linia produkcyjna z suszeniem kleju z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości, dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi układania umożliwia produkcję dwóch różnych typów produktów w jednym i tym samym systemie; glulam i CLT. Wydajność dla kantówki klejonej 60-180 m3 na zmianę (7,5 godziny), dla CLT 30-50 m3 na zmianę (7,5 godziny).


  • Płyta klejona z drewna litego

Płyty/panele z litego drewna to płyty laminowane składające się z lameli klejonych krawędziowo. Płyty są wykorzystywane prawie wszędzie  w przemyśle meblarskim.

Prasy Kallesoe do produkcji płyty klejonej:
– Wysokowydajna prasa serii Q
Q-press jest niezwykle szybką prasą wysokiej częstotliwości (częstotliwość radiowa) do produkcji płyt.
Ze względu na bardzo szybki czas przetwarzania i efektywne wykorzystanie energii wysokiej częstotliwości, wydajność jest wysoka, a możliwość optymalizacji znaczna. Kiedy płyta opuszcza prasę, jest w pełni utwardzona i gotowa do dalszego przetwarzania.
Linia Q-press może składać się z systemów nakładania kleju i układania elementów, prasy oraz piły, ale może być również dostosowana do specjalnych potrzeb Klienta. Wydajność 20-60 m3 (1000-3000 m2) na zmianę (7,5 godziny).

– Prasa serii B do klejenia długich i grubych płyt
Prasa wysokiej częstotliwości szybko i skutecznie utwardza ​​klej, zapewniając wysoką wydajność. Jednocześnie wysokie ciśnienie prasowania w prasie powoduje bardzo wysoką i jednolitą jakość produkowanych płyt. Metoda wysokiej częstotliwości oznacza, że ​​płyta jest całkowicie utwardzona i gotowa do dalszego przetwarzania po opuszczeniu prasy. Wydajność 800-2000 m2 na zmianę (7,5 godziny).

– Prasa do klejenia na gorąco
Ekonomicznie opłacalna linia produkcyjna idealna do produkcji laminowanych płyt i paneli.
Linia pras do gorącej wody lub gorącego oleju, typ LV firmy Kallesoe Machinery, jest wydajną instalacją do produkcji płyt laminowanych, takich jak płyty meblowe, panele z litego drewna, płyty gablotowe i blaty z litego drewna. Linia zazwyczaj obejmuje aplikator kleju z systemem układania lamel oraz stołem podawczym, prasę i transporter wyjściowy. Wydajność 5 – 40 m3 (250-2000 m2) na zmianę (7,5 godziny).


  • Klejenie konstrukcji ramowych

Firma Kallesoe oferuje różnego rodzaju prasy do klejenia konstrukcji ramowych o konfiguracji dopasowanej do potrzeb swoich Klientów. Od bardziej skomplikowanych pras pracujących na silnikach servo po skromniejsze modele serii R.