Maszyny do produkcji domów modułowych firmy MBA

Maszyny do produkcji domów modułowych firmy MBA

Jesteśmy jedynym i wyłącznym przedstawicielem firmy MBA (https://www.modularbuildingautomation.eu/) w Polsce.
Firma MBA zajmuje się projektowaniem i konstruowaniem maszyn do produkcji:

  • Linie produkcyjne do ram drewnianych
  • Linie do montażu budynków modułowych
  • Prefabrykowane linie produkcyjne
  • Linie montażowe do konstrukcji stalowych
  • Maszyny SIP
  • Konstrukcje zewnętrzne
  • Roboty do układania elewacji ceglanej

Pomagamy w doborze odpowiedniej maszyny do Państwa produkcji.

Stół motylkowy lub maszyny SIP – żaden problem

Przygotowujemy indywidualne projekty linii produkcyjnych, zaopatrzonych w stół motylkowy, podajniki oraz inne systemy dostosowane do potrzeb klienta.

Stoły motylkowe do produkcji elementów modułowych

Stoły motylkowe to innowacyjne rozwiązanie ułatwiające proces produkcji konstrukcji stalowych, wykorzystywanych do budowy wielu domów modułowych. Współpracujemy z marką MBA, która oferuje stoły X-Tilt Steel Frame, pozwalające na szybkie i bezpieczne obracanie ramy stalowej. Zwiększa to wydajność produkcji elementów modułowych oraz ułatwia działanie na większą skalę.

Maszyny są dostępne w różnych wariantach, co pozwala dostosować je długości obrabianych elementów (6, 9, 12 metrów). Są to hydraulicznie sterowane stoły motylkowe, które umożliwiają podniesienie paneli do pionowej pozycji, przekazanie ich na drugi stół i bezpieczne opuszczenie na przeciwną stronę w celu przykręcenia spodu ramy, montażu izolacji i zamknięcia panelu. Istnieje również opcja wyposażenia stołów w pneumatycznie sterowane rolki pomocnicze, ułatwiające załadunek i rozładunek paneli. 

Bezpieczna praca na dwóch powierzchniach roboczych

Rozwiązania od marki MBA są kompletne, ponieważ można połączyć je w linię produkcyjną dla domów modułowych. Stoły motylkowe są o tyle wszechstronne, że są wykorzystywane do montażu elementów konstrukcyjnych ścian, dachów, stropów, a nawet konstrukcji giętych. Pozwalają na bezpieczne i szybsze odwracanie elementów konstrukcyjnych.

Dwa stoły montażowe ustawiają się naprzeciw siebie: element umieszczony na pierwszym stole (stole podawczym) jest przekładany na drugi stół (stół odbiorczy). Dzięki temu proces odwracania nie wymaga użycia suwnicy. Znacznie przyspiesza to pracę i minimalizuje ryzyko uszkodzenia elementu. 

Po zakończeniu procesu odwracania oba stoły mogą być wykorzystane jako osobne stanowiska robocze, umożliwiając jednoczesną produkcję dwóch elementów konstrukcji szkieletowych, co znacznie zwiększa produktywność.

Staół motylkowy
– Stół obrotowy
– stacja ramowania
– rama drewniana
– LSF (lekka rama stalowa)