Piły taśmowe Stenner

Piły taśmowe Stenner

Stenner jest światowym liderem w technologii produkcji pił taśmowych, oferując Klientom na całym świecie szeroką gamę poziomych i pionowych pił do obróbki wstępnej oraz dalszego przetwarzania elementów z drewna liściastego i iglastego. Od wolnostojących pił po kompletne, wysokowydajne linie tartaczne. Solidna konstrukcja w połączeniu z zaawansowanymi systemami sterowania zapewnia najwyższą wydajność i długi okres bezproblemowego użytkowania maszyn firmy Stenner.

Seria pił taśmowych pionowych

Powszechnie stosowane rozwiązania dla tartaków, warsztatów stolarskich, producentów mebli etc.
Znana na całym świecie seria pił promieniowych firmy Stenner łączy niezawodną inżynierię z najnowszą technologią, aby zapewnić wszechstronność i wysoką wydajność pracy.
Gama obejmuje maszyny z pojedynczą głowicą (modele ST) oraz głowicą podwójną (VHT), które spełniają różne wymagania dotyczące objętości i zastosowań, niezależnie od tego, czy są instalowane jako główna maszyna produkcyjna w mniejszym warsztacie, czy zapewniając elastyczność produkcyjną w trybie off-line w większym tartaku.

Piły ST nie wymagają żadnego dołu ani specjalnych fundamentów do montażu (oprócz największego modelu ST150, który wymaga większych przygotowań, ale ma stalową ramę pomocniczą, aby wyeliminować potrzebę specjalnego fundamentu). Maszyny są po prostu mocowane do podłogi i podłączone do zasilania elektrycznego i pneumatycznego / hydraulicznego (w zależności od modelu) oraz systemu odciągu trocin. Niski poziom emisji hałasu podczas pracy oznacza, że ​​nie ma także potrzeby stosowania obudowy dźwiękochłonnej.

Piły VHT wymagają natomiast specjalnego przygotowania miejsca instalacji, ale umożliwiają wyższą produktywność, ponieważ w jednym przejściu można wykonać dwa cięcia.
Precyzyjne cięcie jest zapewnione przez solidną konstrukcję “wolną od wibracji” w połączeniu z efektywnym systemem napinania pił i z prowadnicami dociskowymi, a zastosowanie cienkich pił z wąskim rzazem znacząco zwiększa uzysk. Promieniowe ramię zapewnia stałe ciśnienie w całym zakresie roboczym, co zapewnia dokładne podawanie różnych wymiarów drewna.
Wytrzymałe żeliwne koła pasowe zapewniają długą żywotność między wymianą nawierzchni, a płyn czyszczący jest automatycznie dostarczany do filców i systemu zgarniaczy, co pozwala kontrolować osadzanie się żywicy i trocin na kołach napędowych i ostrzu piły. Zintegrowane kanały i punkty wyciągowe skutecznego usuwają pył i trociny.


Seria pił taśmowych poziomych

Produkcja seryjna płyt, materiałów paletowych, listew ogrodzeniowych, elementów stelażowych i podłogowych.
Dostępne są 3 modele – MHS 9 (średnica kół 915mm), MHS 10 (1050mm) oraz MHS 12 (1220mm)
Maksymalna szerokość elementów (zależna od modelu i konfiguracji) – 305mm lub 450mm
Zmienne prędkości posuwu 7.5-30m/min do 15-60m/min
Oferowane przez firmę Stenner poziome piły wielogłowicowe MHS są idealne do cięcia el. ogrodzeniowych, paletowych oraz cienkich płyt, a także do precyzyjnego rozkroju drewna, w tym drewna twardego.
Z cienkim rzazem i mniejszymi wymaganiami dotyczącymi zapotrzebowania na energię niż typowa wielopiła tarczowa, seria MHS oferuje wydajność i oszczędność;  modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie każdej instalacji do konkretnych wymagań, w tym liczby głowic i opcji, takich jak np. cięcie pod kątem oraz automatyczny powrót drewna.
Prędkość posuwu jest płynnie regulowana i synchronizowana z górnym ramieniem podającym, aby zapewnić doskonałą kontrolę dla różnych grubości materiału.
Solidna konstrukcja, nowoczesne systemy sterowania, łatwa konserwacja, wysokie bezpieczeństwo pracy i silne wsparcie posprzedażowe – zapewniają solidną wydajność w długim okresie użytkowania.
Seria MHS firmy Stenner dowiodła popularność na całym świecie, ponad 700 sprzedanych maszyn dla różnorodnych aplikacji.