Instalacja linii do optymalizacji System TM w firmie Meble Negro

Instalacja linii do optymalizacji System TM w firmie Meble Negro

Ze względu na szybki rozwój biznesu i rosnące wymagania produkcyjne, Meble Negro wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby utrzymać silną pozycję rynkową.

Linia System TM składa się z Opti-Feed 6000, piły i strugarki, skanera Microtec Goldeneye 501, dwóch optymalizujących pił, Opti-Kap 5003 i pięciu maszyn do sztaplowania Opti-Stack 3000.

Opti-Feed 6000 dostarcza elementy bezpośrednio do wielopiły i strugarki, elementy są cięte i następnie kalibrowane ze wszystkich czterech stron. Poprawia to wyniki skanowania przedmiotów po ich podaniu do skanera Microtec Goldeneye 501. Przed skanowaniem elementy są sortowane, aby wyeliminować te o złej jakości. Piła przycinająca, umieszczona przed skanerem, przycina ostre/nierówne końce obrabianych elementów co również przyczynia się do poprawiania wyników skanowania. Po zeskanowaniu przedmioty są zbierane partiami i transportowane do dwóch optymalizujących pił poprzecznych, Opti-Kap 5003. Elementy są cięte tak aby zrobić z nich jak największy użytek w stosunku do danych potrzeb produkcyjnych Klienta. Po cięciu elementy są sortowane za pomocą linii sortujących – kombinacji czterech taśm do ręcznego układania elementów do dalszego łączenia oraz pięciu maszyn Opti-Stack 3000 do automatycznego sztaplowania ustalonych długości.